Isusov seminar za tebe
UVOD
Ovu molitvu možeš proći kod kuće ili u crkvi.
1. Postani svjestan da je klanjanje u crkvi ili molitva kod kuće odaziv na Isusov poziv da se susretnete.
2. Javi se na klanjanje ili molitvu u vremenu koje najmanje odgovara tvojim željama i ugodnostima.
3. Odluči se nešto dobro učiniti za Isusa.
4. Registriraj svoje duhovno i emocionalno raspoloženje za polazak na klanjanje ili molitvu.
5. Idući na klanjanje ili molitvu očekuj velike promjene u sebi.
6. Probudi u sebi odvažnost i hrabrost iskazati osobnu ljubav i prijateljstvo prema Isusu.
VRIJEME MISTAGOGIJE
1. Sjeti se, primio si sakramente, ali su oni nekako ostali neraspakirani, neupotrijebljeni, zaboravljeni.
2. Aktiviraj sada sve snage i milosti svojih sakramenata.
3. Nastoj doživjeti, da si po Krštenju zaista Božje dijete i u srcu govori Bogu: Oče moj, Tata moj, Abba.
4. Sada se sjeti da si u sakramentu Potvrde primio Duha Svetoga, ali ne da ga čuvaš samo za sebe, nego da On preko tebe poziva i dovodi ljude Bogu. Po tome Duhu si pozvan držati seminare.
5. Podsjeti se, koliko si se puta pričestio i posvijesti si, da Isus tada ostaje u tebi i ti u Njemu. 6. Reci sebi: kolika čast, sila, veličanstvo i dostojanstvo u meni! Bože moj obrati me, preobrazi me na svoju sliku i učini me da budem sposoban da od sada živim tvojim nadmoćnim životom.
7. Obećaj Duhu Svetom da ćeš biti navjestitelj Radosne vijesti, da si spreman osposobiti se za vođenje seminara, a kasnije misija u župama i tako Hrvatskoj i Europi pomoći do slobode.
8. Predaj Duhu Svetom ključeve svoga srca, svojih misli, svojih riječi i svoga duha, duše i tijela i reci mu: ,,Od sada idem kamo vodiš me ti!”
9. Zamoli Duha Svetoga da ti dadne svoje darove, a još više svoje plodove, krjeposti, da budeš,,silnik koji osvaja Kraljevstvo Božje“.
10. Pogledaj koliko je sati. Do kraja klanjanja odnosno molitve zahvaljuj Isusu za ovaj čudesan susret koji te preobrazio.
11. Ako je prošlo vrijeme tvoga klanjanja u kapelici ustani, poklekni u sredini kapelice na oba koljena, prekriži se blagoslovljenom vodom i pođi kući.
Rođen je u Davoru 1938. godine. Nakon filozofskog i teološkog studija u Zagrebu i Rimu zaređen je 1966. godine za svećenika zagrebačke nadbiskupije. Postigavši magisterij iz filozofije i doktorat iz teologije na papinskom sveučilištu Gregoriana u Rimu, vraća se 1971. godine u Zagreb gdje postaje profesor Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Pročelnik je katedre fundamentalne teologije, bio je jedan od urednika Bogoslovske smotre.
Područja njegovog znanstvenog rada su filozofija, teologija i književnost. On istražuje odnos filozofije i teologije, vjere i znanosti, ateizma i religioznosti, objave i vjere, Crkve i crkvenih zajednica, kršćanstva i religija, fenomen sekti i pitanja teološke epistemologije. Osobito područje njegova zanimanja je istraživanje čovjekove egzistencijalno-duhovne dimenzije, gdje otkriva način suvremene evangelizacije te nužnost razvoja duhovne medicine, koja je uz somatsku i psihičku nezaobilazna u cjelovitom liječenju čovjeka, a osobito u liječenju duhovnih bolesti i ovisnosti. U tu svrhu razvio je metodu hagioterapije i osnovao 1990. godine u Zagrebu Centar za duhovnu pomoć čiji je predstojnik.
Od 1971. godine uz rad na fakultetu bio je studentski vjeroučitelj u Zagrebu, inicijator molitvenog pokreta unutar Crkve u Hrvata, osnivač vjerničkog društva pod imenom Zajednica Molitva i Riječ (MiR), te voditelj brojnih seminara za duhovnu obnovu i evangelizaciju kod nas i u inozemstvu.
Nakon završetka studija i znanstvenog doktorata iz fundamentalne teologije na …
(Nastavak pročitajte na https://hagio.hr/tomislav-ivancic/)