Za dobar dan

Kako znati da je On ovdje, uz tebe i da nisi sam?

NISI SAM

Čovjek nije stvoren da bude sam. Možda nas je netko ostavio ili napustio, nemamo nikoga tko bi nam uputio lijepu riječ, pomogao u starosti ili mladosti, možda su nas zaboravili, prezreli i lažno optužili. Sve to boli i navodi nas da se povučemo što dalje od ljudi i Stvoritelja, u nama se budi nepovjerenje i razmišljanje kako Stvoritelj dopušta tako nešto. Čovjek je stvoren kao društveno biće i potreban mu je drugi kako bi se ogledao u njemu.

U knjižici „Antropologija, patologija, terapija“ prof. T. Ivančić piše: „Sa stvarima i svim sposobnostima čovjek ne može komunicirati. Osobnog partnera čovjek može imati samo u ljudima i u Stvoritelju. No, ljudi mu ne mogu dati odgovore na temeljna pitanja života.“
Možda se pitaš, dragi čitatelju, gdje je Stvoritelj? Zašto te ostavio u tvojim patnjama i nevoljama?

Kako znati da je On ovdje, uz tebe i da nisi sam?

Stvoritelj nikada ne ostavlja čovjeka samog, On je uvijek uz njega i u najtežim mukama i patnjama. On nikada ne napušta čovjeka čak i onda kada ga svi napuste. Potrebno je napraviti obrat, ne gledati više u patnju nego u Stvoritelja i Njegovu dobrotu, radost i puninu života. Potrebno je uvijek očekivati dobro kako bi nam se to dobro počelo i događati.

Put do Stvoritelja je posvješćivanje. Posvijestiti sebi da je On tu i da nikada nismo sami, ostavljeni i prepušteni sebi. Nema gdje ga nema i On ne može ne biti ovdje, jer On je apsolutno postojanje i sve postoji zahvaljujući Njemu. Prisutan je u pjevu ptice, u lahoru, u prirodi, osmijehu djeteta, u svemu što je dobro i istinito, što je ljepota.

Njegovu prisutnost doživljavamo kada osjetimo mir, poticaj da drugome oprostimo, kažemo neku lijepu riječ ili napravimo neko dobro djelo, kada besplatno radimo za dobrobit čovjeka, u ljubavi koja nas zahvaća.

Jednostavno vidiš da to nisi ti, doživljavaš ljubav za sebe i za drugoga, pronalaziš smisao života i patnje, postaješ kreativan.

Dragi čitatelju, ti nikada nisi sam! On je tu!

Total
0
Shares
Prev
Kako prihvatiti sebe? – iskustvo hagioterapije

Kako prihvatiti sebe? – iskustvo hagioterapije

Sada svog oca ne gledam više kao nekog tko mi govori kako bih ja po njegovom

Next
Post u Zajednici Molitva i Riječ

Post u Zajednici Molitva i Riječ

Post je zaslužan za to da jačam slobodnu volju kako bih uvijek imala neko


Ovaj sadržaj je besplatan. Ako želite pročitati više sadržaja, odnosno cijeli časopis možete se ovdje pretplatiti  za tiskano ili online izdanje. Na taj način postajete i podupiratelj Zaklade hagioterpaija dr. Tomislav Ivančić te pridonosite razvoju hagioterapije i ostvarenju naše vizije.

Možda će vas zanimati