Za dobar dan – iz pera hagioasistenta

Piše: Lana Poljak Branisavljević

I OVO ĆE PROĆI

U našim životima postoje trenuci, sati i dani za koje bi voljeli da prođu što prije. Teško nam je i mučno kroz njih prolaziti. To su trenuci bolesti, gubitka dragih nam osoba, trenuci kada ne vidimo plodove svoga rada niti kakav napredak, to su razdoblja usamljenosti i tjeskobe ili pak svađa i netrpeljivosti.

Puno puta sam i sama iskusila takve životne trenutke i u njima uvijek snažno i na nov način doživljavam one Stvoriteljeve riječi: “U svijetu ćete imati muku, ali ja sam pobijedio svijet! Zato hrabri budite!”. Brineš li se ti tjeskobno, dragi prijatelju? Što te to u ovom trenu opterećuje i muči? Kako nosiš i podnosiš težine svojih poslova i obaveza? Gdje pronalaziš utjehu i lijek kada te druga osoba povrijedi i obezvrijedi? Imaš li već iskustvo kako izaći iz tog “tamnog” tunela i iznova doći do radosti?

Prvo se podsjeti čiji si, kome ti to pripadaš, tko te stvorio, tko ti je darovao život…Tvoj Stvoritelj je svemoguć, On sve može učiniti kako bi bilo dobro. On je veći od svake tvoje situacije kroz koju prolaziš.

No, hoćeš li mu dopustiti da te danas podigne na svoja ramena? S Njegovih ramena pogled je sasvim drugačiji nego iz tvog kuta gledanja! Ti postaješ snažan i sposoban toliko toga izdržati i nadići! Hoćeš li mu dopustiti da uđe u tvoju muku i preobrazi je u dobitak za tebe?

Baš svaka situacija će proći, pa tako i ova koju sada živiš. Čemu će te ona naučiti? Jesi li kroz nju postao bolji, iskreniji, mudriji čovjek? Jesi li prepoznao koliko snage nosiš u sebi i kolike talente i sposobnosti posjeduješ?

Uviđaš li, da je ono kroz što prolaziš blagoslov za tebe, Ljubav Stvoriteljeva dolazi ti u susret i čini te novim. Ne očajavaj, ne kloni, popni se na Očeva ramena da te On nosi kroz život! I kada navale nove “bujice” i zapušu nove “oluje” s pouzdanjem reci: ” I ovo će proći! Moj Stvoritelj je sa mnom, neću se bojati niti očajavati! Znam, On će me spasiti!”.

Za dobar dan – iz pera hagioasistenta

Ovaj članak je besplatan. Ako želite pročitati više sadržaja, odnosno cijeli časopis možete se ovdje pretplatiti za tiskano ili online izdanje.
Informaciju kako postati naš suradnik ili podupiratelj Zaklade hagioterapija dr. Tomislav Ivančić možete pronaći ovdje te tako pridonijeti razvoju hagioterapije i ostvarenju naše vizije.

Total
0
Shares
Prev
Ovisnost o kocki – iskustvo hagioterapije

Ovisnost o kocki – iskustvo hagioterapije

Istinitost podataka jamči centar koji je iskustvo ustupio

Next
Seminar nove evangelizacije – Split

Seminar nove evangelizacije – Split

Svi su dobrodšli, ulaz je besplatan i nije potrebna prethodna prijava


Ovaj sadržaj je besplatan. Ako želite pročitati više sadržaja, odnosno cijeli časopis možete se ovdje pretplatiti  za tiskano ili online izdanje. Na taj način postajete i podupiratelj Zaklade hagioterpaija dr. Tomislav Ivančić te pridonosite razvoju hagioterapije i ostvarenju naše vizije.

Možda će vas zanimati